IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Uta-Dej

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Uta-Dej   Pon Lip 08, 2013 10:36 amH I S T O R I A
Czas Uta-Dej dzielony jest na dwie części: "Przed Wielką Reformą" i "Po Wielkiej Reformie" (określany również jako "Rebeliancki"). Ostatniego roku sprzed Wielkiej Reformy (datowany na I rok p.n.e.) król Catto VIII "Bezlitosny" rozkazał zabicie lub przeniesienie około 30% ludności swojego Królestwa Katarossu ze względu na przeludnienie. Tereny były stosunkowo niewielkie, a większość ludzi bała się wyjść za mury swojego państwa w nieznaną dzicz. Społeczeństwo przyjęło to spokojnie, kiedyś musiało do tego dojść. Niewielu z mieszkańców Królestwa podjęła się jednak wyprowadzenia - większość wolała umrzeć szybko od cięcia mieczem, gdyż według baśni i legend za murami czaili się najgorsi ludzi i najgorsze zwierzęta, jakie można było sobie wyobrazić. Ponoć był tam nawet obóz kanibalów. Jednak czterech braci - Garandon, Raydall, Fraitrich i Danathos - jedni z najlepszych, acz nieznanych rycerzy, odważyli się wyprowadzić. Nie chcieli iść sami - długo szukali przynajmniej małej grupy chętnych, którzy poszliby z nimi. Wbrew oczekiwaniom, grupa taka uzbierała się, jednak była tak wielka, że Król Catto nie chciał pozwolić na wyprowadzkę ponad połowie z nich.
Ucieczka udała się - pod osłoną nocy cały orszak po cichu zabił stojących przy bramach strażników i udali się w nieznane. Podczas noclegu, jaki zarządzono prawie dziesięć kilometrów dalej, najmłodszy z braci, 16-letni Danathos, postanowił wrócić i osobiście zemścić się na Catto VIII. Rano pomimo poszukiwań nikt go nie odnalazł, dlatego aby uczcić (prawdopodobnie) zmarłego, do prowadzącego pochód sztandaru, doczepiono srebrną broszę przedstawiającą dwa skrzyżowane miecze - symbol Danathosa, jaki znaleziono nieopodal obozu.
Podróż była długa i męcząca. Starano się iść cały czas w jednym kierunku, niestety nikt nie był w stanie określić, czy rzeczywiście tak jest. Podczas podróży wiele osób zmarło - z wycieńczenia, głodu lub choroby, jaka w pewnym momencie stała się wręcz epidemią. Chorowali wszyscy bracia, jednak również wszyscy wyzdrowieli. Po ponad półrocznej wędrówce w poszukiwaniu "lepszej krainy", oczom ludzi ukazała się wielka ściana, którą tworzyło pasmo górskie. Nikt nie spodziewał się, że po tym, co przeszli do tej pory, może stać się jeszcze coś gorszego. Ku ich szczęściu - odnaleźli tunel. Był tak wąski, że trzeba było zostawić wiele zapasów i przedmiotów niesionych przez ludzi, a niektórzy nawet musieli zostać po tej stronie, gdyż najzwyczajniej w świecie się nie mieścili - tak też skończył najbliższy przyjaciel Braci - Nymeris, Syn Meerika (później nazywany Meeriksönem). Prawdopodobnie najgorszy los spotkał jednak Ryadalla i jego ukochaną, Dainiris. Którejś nocy oddała mu się, nie zwracając uwagi na sytuację i teraz, po ponad sześciu miesiącach jej brzuch tak się odznaczał, że również nie mogła przejść tunelem. Po długich rozmowach z zakochanymi, znachor Jorgas wywołał u Dainiris skurcze porodowe, jednak już od początku wiadome było, że dziecko rodzi się za wcześnie, aby być w stanie przeżyć. Z tego to powodu Raydall dostał później przydomek Poświęcony, gdyż chcąc ratować ukochaną, poświęcił własne dziecko, zamiast zostawić ich oboje z Nymerisem i pozostałą garstką ludzi.
W końcu przedarli się przez tunel - w miarę przemieszczania się, ściany odsuwały się od siebie. Droga ta była jednak tak długa i tak kręta, że z ciemności wyszli dopiero po trzech dniach. 18-letni wtedy Fraitrich wybiegł na światło słoneczne tak szybko, że w dużym stopniu uszkodził swoje oczy i musiał być prowadzony przez innych - od tamtego momentu nazywano go Fraitrichem Ślepym.
Dalsza podróż była znacznie przyjemniejsza. W końcu oczom wszystkich ukazała się dolina tak wielka, że pomimo najlepszej pogody nie można było w stanie ogarnąć jej wzrokiem. Kontynuowano jednak podróż. W całej dolinie nie było żadnego człowieka, wszędzie jedynie rośliny i zwierzęta. Pewnego dnia jednak oczom przybyszów ukazał się niewielki domek na wzgórzu - jak się okazało, należał do Vargarisa, syna Ararthisa. Z opowieści mężczyzny Bracia dowiedzieli się, że jego rodzice uciekli z Katarossu tak dawno, że zdążył się urodzić i zestarzeć, co według Jorgasa oznaczało 70 lat. Dodał też, że odkąd się tu osadził, nie widział żadnych ludzi, a ze starych map, jakie udało mu się odnaleźć, wynikało, że teren ten z trzech stron otoczony był Wielką Wodą, a z jednej Wielką Ścianą. Bracia jednoznacznie uznali, że tu właśnie założą swoje grody, a w przyszłości i królestwa. Bracia swoją ucieczkę nazwali "Wielką Reformą", wprowadziła ona między innymi kalendarz, na który ród Catto w żaden sposób nie chciał się zgodzić - chcieli, aby nikt nie wiedział jak długo rządzą, bo mogło to podnieść bunt.

Grody w ciągu dwóch tysięcy lat znacznie rozrosły się. Powstały z nich królestwa - gród Garandona nazwany został Yarą, Fraitricha Laberią, a Raydalla Endą. Królestwa nie toczyły wojen między sobą, aczkolwiek posiadali wojska, aby obronić się przed najazdami zza Granicy, którą mianowano pasmo górskie. Przez dwa tysiące lat ludzie, którzy na tą stronę Granicy przedostali się wraz z Braćmi doprowadzili do gwałtownego skoku demograficznego.
Dla nowego pokolenia Wielkich Braci bogowie żadnej religii jednak nie przewidzieli sielanki. Bękart laberiańskiego króla Kavariosa zapragnął władzy, jaka - w jego mniemaniu - należała mu się za to, że był synem króla. Według plotek Randal miał zostać zabity jeszcze jak był dzieckiem, jednak powołane do tego służby nagle zniknęły. Nastolatek po swojej stronie miał sporą grupę "typów spod ciemnej gwiazdy", dzięki którym poznał Margaery di Tergeryen. Jak się okazało, kuzyni dziewczyny byli magami, których moc była w stanie obalić władzę wszystkich trzech królów. Uzgodnili, że jeśli jej kuzyni podbiją dla niego wszystkie Królestwa, Randal poprosi ją o rękę i mianuje swoją królową. Dziewczyna zgodziła się.
Ze względu na pochodzenie Margaery, podboje rozpoczęto od Yary - choć wojska Athanasakosów dzielnie walczyły, nie były w stanie oprzeć się potrójnej sile magii. Książę Gordon sam również stanął do walki, udało mu się ranić Magów, a jednemu nawet odciąć rękę - niestety sam również został ciężko ranny, a na jego twarzy jeden z Czarodziei pozostawił głęboką bliznę. W tym samym czasie wojska Magów zamordowały jego rodziców, a siostrę przyprowadzono do nich. Zniewolonego bruneta zmuszono do patrzenia, jak Czarodzieje gwałcą, a następnie mordują również jego siostrę, Marilee. Po tym wyrzucili go przez jedno z okien zamkowych, jednak świeżo upieczony król spadł prosto na dach stajni, z którego stoczył się na kopiec siana. Korzystając z faktu, że myślano, że nie żyje, dosiadł konia i ruszył w stronę Laberii, aby w drodze wysłać za pomocą orłów listy do Friedricha i Vítora o tym, co się stało. Według podań świadków, Gordon przez całą podróż nie zsiadł z konia ani razu dla celów takich, jak odpoczynek.
Tymczasem w Endzie również toczyła się dramatyczna walka. Wojska Randala pustoszyły krainę natury, aby ostatecznie zamordować z zimną krwią wszystkich członków rodu de Cavaco. Uratował się tylko Ralph, który po odczytaniu listu przeznaczonego dla jego martwego już starszego brata, Vítora, dosiadł konia i ruszył w kierunku Laberii. O wszystkim jednak poinformował wcześniej męża swojej siostry - Valerie - z nadzieją, iż jako najlepszy rycerz zaopiekuje się Endą przez czas jego nieobecności.
Northeim po konsultacji ze swoim nadwornym znachorem - Jogasem (potomkiem Jorgasa) - postanowił wraz z pozostałymi "braćmi" udać się przez portal do innego świata w poszukiwaniu broni, jakiej mogliby użyć przeciwko Magom. Friedrich wciąż jednak nie wiedział, że za tym wszystkim stoi jego brat. Całą trójką więc wsiedli na konie i ruszyli do wskazanego przez znachora miejsca, gdzie jak się okazało - znaleźli portal. Po uzgodnieniu wielu rzeczy na wypadek, gdyby nie zostali "wyrzuceni" w tym samym miejscu, przenieśli się na Ziemię.

Randal był piekielnie zadowolony z tego, co udało mu się osiągnąć. Rozkazał unowocześnić zamek oraz miasta w Endzie, gdyż w porównaniu do tamtejszej ludności, nie szanował natury. Zasiadł na tronie Trójkrólestwa z tymczasowym ośrodkiem w Yarze (później przeniesionym do Laberii), wraz ze swoją przyszłą żoną, a najstarszego z Magów mianował na swojego Namiestnika. Pozostałym Czarodziejom dał pod opiekę Endę i Laberię, a wszyscy trzej wchodzili w skład Wielkiej Rady (na jej zebraniach uzgadniano ważne sprawy dotyczące królestwa, drobniejszymi wtedy zajmowała się Mała Rada, w skład której wchodzili zaufani uczeni Aratheonów, Lannistearów i Di Tergeryenów). Od tamtej pory Randal, zwany "Bezlitosnym" (nie bez powodu dostał miano takie, jak słynny Catto VIII) został postrachem wszystkich ludzi, pomimo swojego wyjątkowo młodego wieku.K R Ó L E S T W A
Enda - Kraina natury. Do czasu reform wprowadzonych przez Randala Aratheona obywatele Endy zamieszkiwali niewielkie domy kojarzone wręcz z szałasami, gdyż dachy ich tradycyjnie porastały mchy i trawy. Sama rodzina królewska zaś zamieszkiwała szarawy pałac składający się głównie z ogrodu, którego część zajmowała nawet parę pomieszczeń.
Samozwańczy król wiedząc, iż Enda czerpie siłę, ducha walki i nadzieję z natury, nakazał unowocześnić ją, pozbywając Endian 45% lasów, puszcz i ogrodów. Podczas renowacji zamku do ciężkich, 24-godzinnych robót zostało zaciągniętych ponad milion chłopców i mężczyzn w wieku od dwunastu do siedemdziesięciu pięciu lat, niezależnie od grupy społecznej - pracowali zarówno chłopi, żołnierze, jak i przedstawiciele zamożnych rodów. Podczas przebudowy samego zamku zginęło łącznie 630 tysięcy ludzi.
Kiedy mężczyźni pracowali na budowach, kobiety gotowały dla żołnierzy i prostytuowały się, często na oczach dzieci - przez gwałtowny wzrost cen produktów na rynku, większości nie było stać nawet na chleb, szczególnie, iż dotychczas wszelką pracą zajmowali się ich mężowie. Niektóre kobiety były mordowane z nieznanych przyczyn, a ich potomstwo wypuszczano do lasu, gdzie trzy minuty później wpuszczano łowieckie psy żołnierzy, których zadaniem było odnaleźć i przynieść zwłoki dziecka - często miały one rozerwane zębami brzuchy, gdyż uczono zwierzęta te zadawania powolnej, acz bolesnej śmierci. Łącznie kobiet i dzieci zostało zabitych ponad 6 milionów.
W czasie najazdu odbyło się wiele zamachów stanu, protestów i buntów - w największym spalono całą wschodnią część miasta, lecz dzięki zawiłemu systemowi starych, podziemnych tuneli, wojsk najeźdźcy zginęło ponad trzy razy więcej niż zaznajomionych z siecią tubylców.
Po powrocie prawowitego króla, wszystko zaczęto bezstresowo, acz żwawo odbudowywać. Dokonano ponownego zalesienia terenów, odbudowano altany i parki, a wiele pomieszczeń najniższej kondygnacji zamku zajęły prywatne ogrody - przez parę z nich przepływa nawet wąski strumień. Postawiono również pomnik dla poległych. Dodatkowo wprowadzono wiele innowacji, które w przyszłości mają nie dopuścić do wydarzeń takich jak za czasu najazdu ludzi Randala - między innymi było to usprawnienie wojsk, renowacja murów obronnych miast i poprawiona polityka stanu wojennego. Podwyższono też stopień rodu każdego, kto przeżył ten zabór; rodziny poległych w walce buntowników dostały wysokie (jak na możliwości kraju w tym czasie) wynagrodzenia; a każdego, komu można było udowodnić przynależność do wojsk Aratheona lub zdradę, ścinano.
Aktualnie królem Endy jest Ralph Nobre IX de Cavaco. Kraina liczy sobie 22,5 miliona mieszkańców, z czego 1 milion zamieszkuje stolicę: Porto Real.

Laberia - Kraina magii. To właśnie Laberianie najbardziej wierzą w nadnaturalne zdolności i wydarzenia, np zmartwychwstanie. Z tego powodu kult szamanów jest bardzo popularny, choć wielu z nich to jedynie złodzieje.
Jako, iż to na na tych terenach urodził się Randal, ludzie mieli lżejsze życie podczas najazdu, niż Endyjczycy - po tym, gdy Friedrich opuścił swoje królestwo, wystarczyło, aby młody bękart udowodnił swoją przynależność do tej rodziny (fakt ten potwierdził jeden z doradców prawowitego króla chwilę po tym, jak zdjęto nóż z jego gardła).
Zamek Northeimów nie był zbyt wielki i to irytowało Aratheona. Miał on być bardziej użyteczny niż pokaźny, dlatego wytworzony był z grubych murów i "ozdobiony" małymi oknami. Młodzieniec uznał więc, że nie warto w niego inwestować nawet budowniczych, dlatego szybko przeniósł swą siedzibę do Yary, choć wciąż rządził Laberią, mówiąc podwładnym o tym, jakie i komu rozkazy mają wydawać.
Laberianie buntowali się wiele razy, lecz dużo mniej niż Endyjczycy. Mimo wszystko nie chcieli utracić tych "przywilejów" u króla, jakie przez przypadek zdobyli. Wielu z nich zdradziło swój naród i z własnej woli wstąpili do zastępów wojsk Randala, aby się "podlizać" - po powrocie Northeima pożałowali tego, gdyż natychmiastowo zostali ścięci.
Głównym przywódcą powstań był nadworny znachor Friedricha - Jogas - nie został złapany dzięki swoim sztuczkom i wywarom - pomimo tego, że śmierć groziła mu wiele razy, nie zaprzestał swoich buntowniczych działań. Był jednak za stary, aby pozwolić sobie na wyprawę do Endy w celu porozumienia z ich nielicznymi magikami i wynalezienia jakiejś metody ponownego sprowadzenia swoich władców do Uta-Dej. W tym celu wysłał chorążego i najlepszego przyjaciela Friedricha - Reinholda - którzy po długich przygotowaniach w końcu wraz z endyjską szamanką, otworzyli portal na Ziemię i zabrali stamtąd nie tylko królów, ale i ich nowych znajomych.
Aktualnie królem Laberii jest Friedrich Malcolm X Northeim. Kraina liczy sobie 25 milionów mieszkańców, z czego 2 miliony zamieszkują stolicę: Sturmkap.

Yara -

Kataross -

Kalamold -

Naarhoven -D I A L E K T Y
Cærnu -

Eürk -

Фидыа - Język Laberii. W piśmie porównywany do rosyjskiego, lecz w pozostałych aspektach najwięcej łączy go z niemieckim. Pomimo Języka Uniwersalnego panującego w całym Uta-Dej, wciąż wszyscy Laberianie mają obowiązek nauki "fidyi".

Katevn -

Kalamolski -

UWAGA! Wszystkie języki są do siebie bardzo podobne, odróżnia je głównie zapis i pojedyncze słowa, co można porównać do lokalnych gwar. Język katevn różni się nieco bardziej od pozostałych, lecz wciąż osoby z Trójkrólestwa są w stanie dogadać się z mieszkańcami królestw zza Granicy. Wszystko to zostało spowodowane reformą sprzed około sześćdziesięciu lat, kiedy to wprowadzono Język Uniwersalny dla Trójkrólestwa, lecz pozostałe krainy również się do tego przyłączyły. Z powodów historycznych jednak każde królestwo wciąż zachowało nazwy własne lokacji lub znacznie różniące się nazwiska rodowe.
Kalamold ze względu na zupełnie inną kulturę oraz zamieszkiwanie odległej od reszty krain wyspy, nie przyłączył się do "językowego sojuszu", jednak nieliczni uczą się dialektów "z lądu".
W I E R Z E N I A
Ankraism - popularnie nazywana "Aankrem", największa religia Uta-Dej. Zakłada, że Brat Danathos podczas swojej ucieczki z obozu miał poświęcić się dla pozostałych i oddać w ręce żołnierzy Catto / jednego z plemion kanibalów / "podrzucić" dzikim zwierzętom. Dzięki temu jednak jego dusza zmartwychwstała i jako postać niematerialna broni królestw pozostałych Braci przed atakami obcych zza Granicy.

Wiara w Sześciu Ojców - nazywana zwykle po prostu "Wiarą w Sześciu". Najmniejsza religia Uta-Dej.

Wiara w Wielkiego -

Reginizm -W A L U T A


N A Z W I S K A
W Trójkrólestwie:
Nazwiskiem osób szlachetnie urodzonych zawsze jest nazwa rodu, co symbolizowane jest herbem noszonym na tarczy, odzieży, bądź sztandarze. Potocznie ludzi nazywa się po imieniu i nazwisku, np Friedrich Northeim, jednak w przypadku ważnych uroczystości takich jak pasowanie na rycerza używa się zwrotu typu Friedrich z Domu Northeim lub Friedrich z Rodu Northeim. W zależności od osób noszących tą godność w przeszłości (np. Friedrich Malcolm X Northeim) używa się również zwrotu Friedrich Malcolm Northeim, Dziesiąty Tego Imienia. Dodawane są też tytuły Domów nadawane przez królów, np "Obrońca Zachodu" czy "Namiestnik Południa".
Osoby, które nie urodziły się w żadnym konkretnym rodzie, są biedne, czy też wygnane, tworzą swoje nazwiska od imion ojców, rzadziej matek (głównie, gdy ojciec zostawił rodzinę lub dziecko jest pogrobowcem). Na oficjalnych przyjęciach nazywani są zazwyczaj ", syn/córka " (np. Ziga, córka Lerserka). W krótszych, mniej oficjalnych formach, synowie do imienia rodziców dodają końcówkę -sön, a córki -dätter, np: Ziga Lerserkdätter lub Nymeris Meeriksön.


W Kalamoldzie:
Tutaj rzecz nazwisk jest bardziej skomplikowana niż w Trójkrólestwie. Dla kobiet zamężnych istnieje wzór: Imię + Tytuł + (Imięmęża-s-ást) + Imięojca-sen - av - miejsce pochodzenia, np Malfridr "Bitterhjerte" Markvardsást Ragnfreðrsen av Unnrfell. Kobiety niezamężne nie dodają jedynie członu nazwiska od imienia wybranka i dorzucają go, kiedy już takiego posiądą.
Wzór godności dla mężczyzny jest taki sam jak dla kobiet niezamężnych, z tym, że kiedy już znajdą wybrankę, nie dodają do swojego przydomka nic.O R G A N I Z A C J E
Straż Korony - na wpół tajna organizacja, wiedzą o niej nieliczni. Celem Straży jest utrzymanie dobrobytu królestwa bez zważania na decyzje króla. Najlepiej rozwinięta jest Laberiańska Straż Korony, która już od paruset lat przeprowadza zamachy stanu, jeżeli jest taka potrzeba. Często zmieniają swoje miejsca urzędowania, najczęściej jednak członków Straży odnaleźć można w podziemiach miasta lub zrujnowanych wieżach na obrzeżach grodów.
Jedną z najważniejszych akcji, które się nie powiodły, był plan zamordowania 11-letniego Randala Aratheona, kiedy jeszcze był dzieckiem. Do tego zadania wybrano najmniej rzucającą się w oczy osobę spośród wytrenowanych, którą była Ziga, córka Lerserka (Lerserkdätter). Młody chłopak jednak zwietrzył niebezpieczeństwo, a kobietę zamienił w wilcze szczenię.
Od tego momentu nikt więcej nic nie usłyszał o Straży, wnioskując, iż żołnierze i magowie Randala zabili każdego, kto w jakikolwiek sposób zachowywał się podejrzanie.
RANGI STRAŻY KORONY:
- generał [1] - najważniejsza osobistość w całej Straży. Jego zadaniem jest dowodzenie organizacją, układanie planu działań i zatwierdzanie planów ułożonych przez kapitanów.
- kapitan [4] - statystycznie mają najwięcej roboty. Muszą nie tylko układać plany działań, ustalać drużyny na akcje i kierować nimi podczas walk, ale też pilnować podwładnych i meldować wszystko generałowi, któremu też pomagają.
- chorąży [...] - są doświadczeni niczym kapitanowie, lecz zazwyczaj brakuje im czegoś w charakterze, np charyzmy lub cierpliwości. Są elitą Straży, biorą udział we wszystkich walkach, a ich zdanie często się liczy podczas planowania akcji.
- kapral [...] - są w Straży od dłuższego czasu, zauważono w nich potencjał i możliwości, dlatego awansowali. Od tego momentu odejście lub dezercja jest karana śmiercią. Dostają ważniejsze i trudniejsze zadania, lecz z reguły nie są wysyłani w pojedynkę, aby uniknąć problemów.
- szeregowy [...] - najmniej doświadczeni, często najmłodsi. Dostają najmniej ważne zadania, które mają sprawdzić ich sprawność fizyczną, odwagę i charakter.

Wojsko Graniczne Trójkrólestwa - Endę, Laberię i Yarę od pozostałych królestw oddziela - jak już wiadomo - wielka ściana górska, zwana przez obie strony Granicą. Wojsko Graniczne jest organizacją, której niewielkie oddziały istnieją w każdej z powyższych krain, pomimo tego, że styczność z nią ma jedynie Laberia. Poprzez listy umawiają się oni, który oddział (z którego królestwa) obejmie wartę na kolejny miesiąc, choć niektórzy zdecydowali się na porzucenie rodziny i zamieszkanie przy Granicy, aby pełnić służbę dzień w dzień.
W przypadku ataku, Wojsko rozjeżdża się i ostrzega władców, a ci z kolei swoich poddanych.O B Y C Z A J E
Zaręczyny i ślub - Zaręczyny odbywają się, kiedy księżyc jest w nowiu. Mężczyzna klęka na jedno kolano, a panna stawia nogę na jego udzie, jednocześnie podwijając sukienkę. Kapłan (lub w przypadku zaręczyn ważniejszych osobistości Patronka Miłości, Nymeria Pouma) podchodzi do nich z dwoma wstążkami (najczęściej reprezentującymi barwy rodów kochanków), na których składa pocałunek mający być zatwierdzeniem "świętości" symbolu.
Mężczyzna bierze wstążkę w barwach swojego rodu i zawiązuje ją na udzie kobiety, następnie wstaje, a ona obwiązuje jego ramię wstęgą w kolorach własnego domu. Wstążki mają za zadanie nosić aż do dnia ślubu (według legend nie spadają one same z siebie, lecz gdy któreś z kochanków dopuści się zdrady - odpadają i przybierają czarną barwę). Ślub natomiast odbywa się kiedy księżyc jest w pełni (choć nie musi być to pierwsza pełnia po zaręczynach). Tam zaręczeni odwiązują sobie na wzajem wstęgi i wiążą je tak, aby powstało koło. Następnie ujmują się za dłonie w ten sposób, aby mieć je we wstążce. Składają słowa przysięgi i całują się, zaś wstęgę wspólnie palą na znak miłości aż do momentu przemiany w proch.
Kobiety najczęściej na ślub zakładają suknie w odcieniach bieli, a mężczyźni ubrania w odcieniach złota lub beżu.

Pogrzeb - zmarłego wystawia się na ołtarz do pobliskiej świątyni. Musi mieć oczy i usta otwarte przez tyle godzin, ile lat żył (np. 60 lat = 60 godzin) - ma to pomóc duszy przenieść się do nieba lub innego lepszego świata. Po tym czasie zamyka się oczy, oraz usta i robi procesję do najbliższego "zatwierdzonego" zbiornika wodnego - tam kładzie się zmarłego na łodzi, a gdy odpłynie wystarczająco daleko, łucznik strzela w statek płonącą strzałą czym doprowadza do zapłonu i spalenia zwłok.
W wypadku ważniejszych osobistości, ciało zostaje pochowane w rodzinnej krypcie.


Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Wto Wrz 29, 2015 1:59 pm, w całości zmieniany 30 razy
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Pon Lip 08, 2013 10:43 am

M A P A


  E N D A


   Montanhas da Lua (Mountains of the Moon)


    - Ferrobles (Ironoaks) - Sven Waynwood/Morgenluft
    - Solar de Longarco - Andreas Hunter/Hammarskjöld
    - Ninho de Águia (The Eyrie) - Johann Arryn/Åkjær
    - Âncora Velha (Old Anchor) - Viserion de Vecchi di Val
    - Pedrarruna - Ivan Royce/Dragunov
    - Vila Gaivota (Gull Town)
    - Portão Sangrento (Bloody Gate)
    - O Punho do Primeiro Homem (The Fist of the First Man)
    - Regato da Águafria (Coldwater Burn) - Lyanna Tubarão   Tridente de Reis (Trident of the Kings)
   Pretoágua Garganta (Blackwater Throat)


    - PORTO REAL (King's Landing)
    - Rosby - Martin Rosby/Vergiftestachel
    - Valdocaso (Duskendale)
    - Pedra do Dragão (Dragonstone) - Jakob Baelish/Iversen
    - Atalaialeste do Mar (Eastwatch-by-the-Sea) - Jorah Waterman
    - Pouso de Gralhas (Rook's Rest)
  L A B E R I A

  Y A R A


   Machaíri Vasiliá (King's Knife)
   Toúrna Nisiá (Pike Islands)


    - Orkmont - Meera Geráki
    - Harlaw - Mark Harlaw/Dåvøy
    - Páik (Pyke) - William Greyjoy/Kildevæld
    - Great Wyk   Chrysí Pétra (Golden Stone)Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Pią Paź 11, 2013 10:59 pm, w całości zmieniany 57 razy
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Pon Lip 08, 2013 12:09 pm

Z O D I A K


JUNNUARE: 1 stycznia - 20 stycznia

KORZYSTNY: mysz
NIEKORZYSTNY: puma
PORA ROKU: zima


FEBRØS: 21 stycznia - 9 lutego

KORZYSTNY: rekin
NIEKORZYSTNY: mysz
PORA ROKU: zima


NORREVISOM: 10 lutego - 1 marca

KORZYSTNY: hiena
NIEKORZYSTNY: wąż
PORA ROKU: przedwiośnie


MERCH: 2 marca - 21 marca

KORZYSTNY: jastrząb
NIEKORZYSTNY: mysz
PORA ROKU: wiosna


SÆLIG: 22 marca - 10 kwietnia

KORZYSTNY: wąż
NIEKORZYSTNY: puma
PORA ROKU: wiosna


APROS: 11 kwietnia - 30 kwietnia

KORZYSTNY: mysz
NIEKORZYSTNY: hiena
PORA ROKU: wiosna


MÆI: 1 maja - 20 maja

KORZYSTNY: puma
NIEKORZYSTNY: wąż
PORA ROKU: wiosna


JUNAR: 21 maja - 9 czerwca

KORZYSTNY: rekin
NIEKORZYSTNY: hiena
PORA ROKU: pora sucha (20 dni bez jakichkolwiek opadów)


TESHESS: 10 czerwca - 29 czerwca

KORZYSTNY: wąż
NIEKORZYSTNY: rekin
PORA ROKU: lato


JULAR: 30 czerwca - 19 lipca

KORZYSTNY: hiena
NIEKORZYSTNY: jastrząb
PORA ROKU: lato


AUGUSTOS: 20 lipca - 8 sierpnia

KORZYSTNY: jastrząb
NIEKORZYSTNY: rekin
PORA ROKU: lato


FREGSØM: 9 sierpnia - 28 sierpnia

KORZYSTNY: puma
NIEKORZYSTNY: hiena
PORA ROKU: lato


VESTAAR: 29 sierpnia - 17 września

KORZYSTNY: mysz
NIEKORZYSTNY: jastrząb
PORA ROKU: pora deszczowa (20 dni ciągłych opadów)


SEPRIM: 18 września - 7 października

KORZYSTNY: hiena
NIEKORZYSTNY: rekin
PORA ROKU: jesień


OKTOBERUS: 8 października - 27 października

KORZYSTNY: puma
NIEKORZYSTNY: jastrząb
PORA ROKU: jesień


NØREMBÅR: 28 października - 16 listopada

KORZYSTNY: rekin
NIEKORZYSTNY: puma
PORA ROKU: jesień


DECEMBÅR: 17 listopada - 6 grudnia

KORZYSTNY: jastrząb
NIEKORZYSTNY: wąż
PORA ROKU: przedzimie


GLÆSDAG: 7 grudnia - 26 grudnia

KORZYSTNY: wąż
NIEKORZYSTNY: mysz
PORA ROKU: zima


NEMÆZI: 27 grudnia - 31 grudnia

KORZYSTNY: ALL
NIEKORZYSTNY: ALL
PORA ROKU: zima


Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Sob Maj 09, 2015 11:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Sro Lip 10, 2013 8:50 pm

R O D Y

E N D A

House DE CAVACO
- seat: Porto Real (King's Landing)
- stereotype: black hair, grey eyes
- previous lord: Quim Vitor XVIII
- current lord: King Ralph Nobre IX de Cavaco
- region: Pretoágua Garganta
- title: King of Enda
- overlord: -
- words: Fire and Blood


House ALMEIDA DA CUNHA
- seat: Atalaialeste do Mar (Eastwatch-by-the-Sea)
- stereotype: blonde hair, blue eyes
- previous lord: Fausto
- current lord: Jorge
- region: Pretoágua Garganta
- title: -
- overlord: House da Cruz Dragão
- words: -

House DE ARRIAGA
- seat: Solar de Longarco (Longbow Hall)
- stereotype: dark hair, green eyes
- previous lord: Modesto Batista
- current lord: Denzil (Welsch)
- members:
prince: Heimdall (Welsch)
princess: Blanchefleur (lady of House de Sousa; Blaquart); Freya (lady of House de Sousa; Blaquart)
- region: Montanhas da Lua
- title: Lord of Solar de Longarco
- overlord: house de Cavaco
- words: -

House DA CRUZ DRAGÃO
- seat: Pedra do Dragão (Dragonstone)
- stereotype: white hair, blue eyes
- previous lord: Dinis Natanael
- current lord: Valerio Estevo
- members: princess Neves
- region: Pretoágua Garganta
- title: Lord Paramount of Tridente, Lord of Pedra do Dragão
- overlord: house de Cavaco
- words: -

House DE MEDEROS
- seat: As Gêmeas (The Twins)
- stereotype: dark hair, dark eyes
- previous lord: Agostinho Davi
- current lord: Lewis (Guarnere)
- members:
prince: Martin (Vergiftestachel); Timothy (Callaghan); Sleipnir (Guarnere); Surtr (Callaghan; child of Agostinho's second wife)
- region: Tridente de Reis
- title: Lord of the Crossing
- overlord: house da Cruz Dragão
- words: -

House DE NORONHA
- seat: Ninho de Águia (The Eyrie)
- stereotype: blonde hair, blue eyes
- previous lord: Eloi Nuno
- current lord: Jakob (Iversen)
- members:
prince: Liam (O'Neill); Johann (Åkjær); Roger (Spencer); Lauri (Raikkonen); Niels (Ravn); Thor (Raikkonen)
lady: Anette (Åkierhelm/de Paiva, Lauri's wife); Katrine (Lindenkrone/Alvensleben, Niels' wife); Sif (Åkierhelm/de Paiva, Thor's wife)
- region: Montanhas da Lua
- title: Warden of the East, Lord of Ninho de Águia, Defender of Montanhas da Lua
- overlord: house de Cavaco
- words: As High as Honor

House DE PAIVA
- seat: Âncora Velha (Old Anchor)
- stereotype: dark hair, blue eyes
- previous lord: Timoteo Pedro
- current lord: Altii (Paasikivi)
- members:
prince: Rick (Lockett); Forseti (Lockett, son of Timoteo's second wife); Lynn (Wright); Fenrir (Wright); Loki (Paasikivi, green eyes after ancestors)
princess: Anette (lady of House de Noronha, Åkierhelm); Sif (lady of House de Noronha, Åkierhelm, daughter of Timoteo's second wife, blonde hair after ancestors); Marie (lady of House Waldenburg, Kozato-Paasikivi, red eyes after ancestors); Hel (lady of House Sinadinos, Kozato-Paasikivi)
lady: Sigyn (Radvilaite/Bretschneider, Loki's wife)
- region: Montanhas da Lua
- title: -
- overlord: House de Cavaco
- words: -

House DE SOUSA
- seat: Ferrobles (Ironoaks)
- stereotype: black hair, black eyes
- previous lord: Caetano Virgilio
- current lord: Atsushi de Sousa (Chisanakumo)
- members:
prince: Jae-min (Lee); Od (Lee, son of Caetano's second wife)
princess: Danai (Nyong'o, daughter of Caetano's third wife); Skuld (Nyong'o);
lady: Blanchefleur (Blaquart/de Arriaga, Jae-min's wife); Freya (Blaquart/de Arriaga, Od's wife)
- region: Montanhas da Lua
- title: Lord of Ferrobles
- overlord: house Cavaco
- words: -

House SERPENTE
- seat: Lagoa da Donzela (Maidenpool)
- stereotype: black hair, green eyes
- previous lord: Afonso
- current lord: princess Arianne
- region: Tridente de Reis
- title: Princess of Lagoa da Donzela
- overlord: house ? ? ? (zamiast Tully, tumblr edytuj po dodaniu)
- words: Wisdom and Strength

House TUBARÃO
- seat: Regato da Águafria (Coldwater Burn)
- stereotype: brown hair, blue eyes
- previous lord: Julio
- current lord: princess Lyanna
- region: Montanhas da Lua
- title: Princess of Regato da Águafria
- overlord: house ? ? ? (zamiast Royce, tumblr edytuj po dodaniu)
- words: -
House ? (KASTTER)
- seat: Fortaleza de Kastter (Caster's Keep)
- current lord: ?
- region: Tridente de Reis
- title: -
- overlord: house Tully
- words: -

House ? (ROSBY)
- seat: Rosby
- current lord: ?
- region: Pretoágua Garganta
- title: Lord of Rosby
- overlord: house Cavaco
- words: -

House ? (ROYCE)
- seat: Pedrarruna (Runestone)
- current lord: ?
- region: Montanhas da Lua
- title: Lord of Pedrarruna
- overlord: house Cavaco
- words: We remember

House ? (SMALLWOOD)
- seat: Solar de Bolotas (Acorn Hall)
- current lord: ?
- previous lord: ?
- members: ?
- region: Tridente de Reis
- title: -
- overlord: house Tully
- words: From These Beginnings

House ? (TULLY)
- seat: Correrrio
- current lord: ?
- region: Tridente de Reis
- title: Lord of Correrrio, Lord Paramount of the Tridente
- overlord: house Cavaco
- words: Family, Duty, Honor

House ? (WHENT)
- seat: Escondido Salão (Harrenhal)
- current lord: ?
- region: Tridente de Reis
- title: Lord of Escondido Salão
- overlord: House Tully
- words: -


Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Pon Kwi 13, 2015 8:09 pm, w całości zmieniany 43 razy
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Czw Lip 11, 2013 5:51 pm

R O D Y

L A B E R I A

House NORTHEIM
- seat: Sturmkap (Storm's End)
- stereotype: light, red eyes
- previous lord: Klaus Johann III Northeim
- current lord: King Friedrich Malcolm X Northeim
- region: Königs Zorn
- title: King of Laberia
- overlord: - / heir: house Arendt-Leinberger
- words: Ours is the Fury

House ARENDT-LEINBERGER
- seat: Schwarzhafen (Blackhaven)
- stereotype: light hair, red eyes
- previous lord: Duncan Tobias XIX Arendt
- current lord: Randal Joffrey Duncan I Arendt-Leinberger
- region: Königs Zorn
- title: Future king of Laberia, Lord of Schwarzhafen
- overlord: part of house Northeim
- words: Ours is the Fury


House ALVENSLEBEN
- seat: Sonnspeer (Sunspear)
- stereotype: blonde hair, blue eyes
- previous lord: Eugen Kornelius
- current lord: Philipp (Neubauer)
- members:
prince: Kasper (Kjædegaard), Alexander (Klose), Kristian (Agger), Baldur (Agger, look after mother), Garm (Neubauer)
princess: Katrine (lady of House de Noronha, Lindenkrone)
lady: Nanna (Baldur's wife)
- region: Gebrochen Marsch
- title: Lord of Sonnspeer, Prince of Dorne
- overlord: House Northeim
- words: Unbowed, Unbent, Unbroken

House BRETSCHNEIDER
- seat: Rosengarten (Highgarden)
- stereotype: dark hair, green eyes
- previous lord: Edgard Severin
- current lord: Warren (Blithe)
- members:
prince: Arthur (Brennentier, eyes after mother), Henning (de Keysergracht, child of Edgard's second wife), Modi (Blithe, child of Edgard's second wife, eyes after ancestors)
princess: Aileen (lady of House Sinadinos, Hinds, hair after mother), Kalaye (lady of House Richthofen, Blundell, hair after mother), Ramune (Radvilaite), Nótt (lady of House Sinadinos, Hinds, eyes after mother), Sigyn (lady of House de Paiva; Radvilaite)
- region: Honigwasser Erreichen
- title: Lord of Rosengarten, Warden of the South, Defender of the Marches, High Marshal of the Reach
- overlord: House Northeim
- words: Growing Strong

House EICHELSDORFER
- seat: Sommermeer (Summerhall)
- stereotype: dark hair, blue eyes
- previous lord: Wilfried Gerald
- current lord: Richard (Weißkreuz)
- members:
prince: Jerzy (Wasielewski), Kessai (Zackhras, look after ancestors), Mikhail (Navitski, hair after ancestors), Matthias (Moldau, eyes after ancestors), Christoph (Verrücklöw), Andreas (Hammarskjöld)
- region: Königs Zorn
- title: Voice of Altass, Lord of the Port, Lord of Sommermeer, Defender of the Citadel, Beacon of the South
- overlord: House Bretschneider
- words: We Light the Way

House HYÄNE
- seat: Isenwald (Yronwood)
- stereotype: blonde hair
- previous lord: Ludwig Zacharias
- current lord: princess Myrcella
- region: Gebrochen Marsch
- title: The Bloodroyal, Princess of Isenwald, Warden of the Stone Way
- overlord: house Alvensleben
- words: We Guard the Way

House NERLINGER
- seat: Grünstein (Greenstone)
- stereotype: brown hair, brown eyes
- previous lord: ? (unknown)
- current lord: princess Mira
- region: Königs Zorn
- title: -
- overlord: house Northeim
- words: -

House RATTE
- seat: Grauschild (Greyshield)
- stereotype: brown hair
- previous lord: Klemens Bertram
- current lord: princess Brienne
- region: Honigwasser Erreichen
- title: Lady of Grauschild
- overlord: house Bretschneider
- words: -

House RICHTHOFEN
- seat: Apfelweinfeste (Cider Hall)
- stereotype: brown hair, brown eyes
- previous lord: Eduard Hugo Lorenz
- current lord: Kamil (Krymarys)
- members:
prince: Anthony (Cavagnari), René (Fålund), Robin (van der Vaart), Andro (Krstulović); Vidar (van der Vaart; look after mother)
princess: Suzume (lady of House Waldenburg, Sakuraba, hair and eye color changed after coming to Uta-Dej)
lady: Kalaye (Blundell/Bretschneider, Robin's wife)
- region: Honigwasser Erreichen
- title: -
- overlord: house Bretschneider
- words: Taste of Glory

House WALDENBURG
- seat: Göttergnad (Godsgrace)
- stereotype: white hair
- previous lord: Leonhardt Aloise Karl
- current lord: Nuka (Isaksen)
- members:
prince: Iskandar (Noon), Ramzan (Bashaev), Arsenij (Matuszenko)
princess: Eset (Bashaeva, hair after ancestors), Malkhazni (Bashaeva, hair after ancestors, Iskandar's lover)
lady: Marie (Kozato-Paasikivi/de Paiva, Ramzan's wife), Suzume (Sakuraba/Richthofen, Arsenij's wife)
- region: Gebrochen Marsch
- title: -
- overlord: House Alvensleben
- words: No Foe may Pass
House ? (BEESBURY)
- seat: Honigstock
- current lord: ?
- region: Honigwasser Erreichen
- title: -
- overlord: House Eichelsdorfer
- words: Beware our Sting

House ? (CARON)
- seat: Nachtlied
- current lord: ?
- region: Königs Zorn
- title: Lord of the Marches, Lord of Nachtlied
- overlord: House Northeim
- words: No Song so Sweet

House ? (CASWELL)
- seat: Bitterbrück
- current lord: ?
- region: Honigwasser Erreichen
- title: Lord of Bitterbrück, Defender of the Fords
- overlord: house Bretschneider
- words: -

House ? (FLORENT)
- seat: Klarwasser
- current lord: ?
- region: Honigwasser Erreichen
- title: Lord of Klarwasser
- overlord: House Northeim
- words: -

House ? (JORDAYNE)
- seat: Der Fels
- current lord: ?
- region: Gebrochen Marsch
- title: Lord of der Fels
- overlord: House Alvensleben
- words: Let it be Written

House ? (ULLER)
- seat: Höllhain
- current lord: ?
- region: Gebrochen Marsch
- title: -
- overlord: House Alvensleben
- words: -

House ? (WYL)
- seat: Wyl
- current lord: ?
- region: Gebrochen Marsch
- title: -
- overlord: House Alvensleben
- words: -


Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Sob Kwi 04, 2015 11:41 am, w całości zmieniany 22 razy
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Pią Lip 12, 2013 9:52 pm

R O D Y

Y A R A

House ATHANASAKOS
- seat: Kásterly Rok (Casterly Rock)
- stereotype: black hair, red eyes
- previous lord: Nikolaos III
- current lord: King Gordon Den XII Athanasakos
- region: Chrysí Pétra
- title: King of Yara
- overlord: -
- words: Hear Me Roar!


House EFSTRATHIOU
- seat: Asímilófos
- stereotype: dark hair, blue eyes
- previous lord: Akakios Drakon
- current lord: princess Halkyone (lady of House Schopenhauer)
- members:
princess: Marilee
- region: Chrysí Pétra
- title: -
- overlord: House Athanasakos
- words: I Have No Rival

House GERÁKI
- seat: Orkmont
- stereotype: blonde hair
- previous lord: Sotiris Bion
- current lord: princess Meera
- region: Toúrna Nisiá
- title: -
- overlord: House Greyjoy
- words: -

House IPSILANTIS
- seat: Mávro Kástro
- stereotype: brown hair, blue eyes
- previous lord: Naos Silas
- current lord: Marco (Frege)
- members:
prince: Konstantin (Matveyev), Damien (Malarkey), Magni (Malarkey; hair after mother), Enzo (Ferrara; eyes after mother), Duncan (Jagielka)
- region: Machaíri Vasiliá
- title: Lord of Mávro Kástro
- overlord: House Kolitsidakis
- words: Here We Stand

House KOLITSIDAKIS
- seat: Gouínterfel (Winterfell)
- stereotype: brown hair, brown eyes
- previous lord: Hypatos Kreon
- current lord: Sven (Morgenluft)
- members:
prince: Caesar (Eriksen), Frey (Eriksen), Harry (Speirs), Jormungand (Speirs; child of Hypatos' second wife), Mads (Skibenaes-Joensen), Kvaser (Skibenaes-Joensen; child of Hypatos' second wife, hair after ancestors), Måns (Malmqvist)
princess: Marianna (lady of House Moraitinis, von Himbeerschmidt), Maannguaq (Nanook), Franziska (lady of House Warwitsiotis, Havlova), Costanza (Siorpaes-Rossi), Roberta (Siorpaes-Rossi)
- region: Machaíri Vasiliá
- title: Warden of the North, Lord of Gouínterfel, King in the North
- overlord: House Athanasakos
- words: Winter is Coming

House MORAITINIS
- seat: Kárcholnt
- stereotype: blonde hair, brown eyes
- previous lord: Timo Spiro
- current lord: Niclas (von Heerwagen)
- members:
prince: Tobias (Norlund), Erik (Nodtveidt), Ivan (Dragunov)
lady: Marianna (von Himbeerschmidt/Kolitsidakis; Niclas' wife)
- region: Toúrna Nisiá
- title: Lord of Kárcholnt
- overlord: House Athanasakos
- words: The Sun of Winter

House POÚMA
- seat: Paratiritírio Kréigouóter
- stereotype: red hair
- previous lord: Hypatios Nikon
- current lord: princess Nymeria
- region: Machaíri Vasiliá
- title: -
- overlord: House Kolitsidakis
- words: -

House SINADINOS
- seat: Páik (Pyke)
- stereotype: brown hair, green eyes
- previous lord: Linos Nestor
- current lord: William (Kildevæld)
- members:
prince: Bastien (Wolkenstein), Delling (Wolkenstein), Istvan (Nemeth), Ull (Nemeth; child of Linos' second wife), Rezso (Nemeth), Njord (Nemeth; child of Linos' second wife, blue eyes after ancestors), Arnhim (Boegner), Hermann (Mittelholzer)
lady: Aileen (Hinds/Bretschneider; Istvan's wife), Nótt (Hinds/Bretschneider; Delling's wife), Hel (Kozato-Paasikivi/de Paiva; Ull's wife)
- region: Toúrna Nisiá
- title: King of Salt and Rock, Son of the Sea Wind, Lord Reaper of Páik
- overlord: House Athanasakos
- words: We Do Not Sow

House TASKASAPLIDIS
- seat: Chtapódi Aíthousa
- stereotype: black hair, blue eyes
- previous lord: Atreus Baltazar
- current lord: Rasmus (Vestergaard)
- members:
prince: Damir (Svehla), Dragoslav (Dordevic; eyes after mother)
princess: Raylai (Roi Et), Petra (Vidmar), Vesna (Dordevic; eyes after mother)
- region: Chrysí Pétra
- title: -
- overlord: House Athanasakos
- words: -

House TAWLARIDIS
- seat: Pýrgos tis Skiás
- stereotype: black hair, black eyes
- previous lord: Efstathios
- current lord: Ionas
- region: Toúrna Nisiá
- title: Lord of Pýrgos tis Skiás
- overlord: House Sinadinos
- words: -

House TERZANIDIS
- seat: Giortí Pyrkagiés
- stereotype: brown hair, green eyes
- previous lord: Euripides
- current lord: princess Margarites
- region: Chrysí Pétra
- title: Lady of Giortí Pyrkagiés
- overlord: House Athanasakos
- words: -

House WARWITSIOTIS
- seat: Tréntfort
- stereotype: blonde hair, blue eyes
- previous lord: Balios Arsenios
- current lord: Simon (Dåvøy, hair after mother)
- members:
prince: Mark (Dåvøy), Thomas (Schaeder), Konrad (Roslagen), Dag (Roslagen), Ragnar (Ekebjærg), Odin (Ekebjærg), Lasse (Træsborg), Tyr (Træsborg), Marbjorn (Morkjaer), Vilem (Havel)
lady: Franziska (Havlova/Kolitsidakis, Vilem's wife)
- region: Machaíri Vasiliá
- title: Lord of the Tréntfort, Warden of the North
- overlord: House Kolitsidakis
- words: Our Blades are Sharp
House ? (MARBRAND)
- seat: Téfrasíma
- current lord: ?
- region: Chrysí Pétra
- title: -
- overlord: House Athanasakos
- words: -

House ? (RYSWELL)
- seat: Vígla tis Chíras
- current lord: ?
- region: Machaíri Vasiliá
- title: Lord of Vígla tis Chíras
- overlord: House Ipsilantis
- words: -

House ? (UMBER)
- seat: Teleftaía Estía
- current lord: ?
- previous lord: ?
- members: ?
- region: Machaíri Vasiliá
- title: Lord of Teleftaía Estía
- overlord: House Warwitsiotis
- words: -


Ostatnio zmieniony przez Marianna Himbeerschmidt dnia Sob Cze 06, 2015 3:22 pm, w całości zmieniany 23 razy
Powrót do góry Go down
Marianne Himbeerschmidt

avatar
{ soldat }BIRTHDAY : 20/05/1991
ORIGIN : Berlin, Niemcy
Age (2016) : 27
Liczba postów : 265


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   Pią Lip 26, 2013 11:40 pm

U B I Ó R

ALLYRION Iskandar [L]: - Syrio Forel

ARATHEON-LANNISTEAR Randal [L]: - Joffrey Baratheon

ARRYN Johann [E]: - Harrold Hardyng, Vardis Egen

ATHANASAKOS Gordon [Y]: - Tywin Lannister

BAELISH Jakob, Kristian, Baldur [E]: - Petyr Baelish

BEESBURY Kessai [L]: - Gregor Clegane

BOLTON Simon, Mark, Lasse, Timothy, Surtr, Tyr [Y]: - Ramsay Bolton (Snow) / Roose Bolton

CARON Kasper [L]: - Renly Baratheon

CASWELL Kamil [L]: - Davos Seaworth

CRAKENHALL Liam [Y]: - Victarion Greyjoy

DA NEAVE Mira [L]: - Meera Reed / Ros

DE CAVACO Ralph [E]: - Khal Drogo / Jorah Mormont / Targaryens

DE VECCHI DI VAL Neith [E]: - Daenerys Targaryen / Sansa Stark / Catelyn Stark

DE VECCHI DI VAL Viserion [E]: - Viserys Targaryen / Xaro Xhoan Daxos

DI TERGERYEN Margaery [Y]: - Margaery Tyrell / Sansa Stark / Catelyn Stark

FLORENT Alexander [L]: - Florents / Barristan Selmy

FOSSOWAY Jerzy, Danai, Denzil, Forseti, Heimdall [L]: - Qhorin Halfhand

FREY Matthias [E]: - Walder Frey / Freys

GERÁKI Meera [Y]: - Cersei Lannister, Shae

GREYJOY William [Y]: - Theon Greyjoy

HIGHTOWER Anthony [L]: - Ilyn Payne / Gerold Hightower

HUNTER Andreas, István, Rezső, Ull, Njord [E]: - Eon Hunter / Brynden Tully

HYÄNE Myrcella [L]: - Missandei, Myrcella Baratheon

JORDAYNE Mikhail [L]: - Sandor "The Hound" Clegane

KARSTARK Marco, Damien, Ragnar, Warren, Magni, Modi, Odin [Y]: - Rickard Karstark, Karstarks

KASTTER Henning [E]: - Jojen Reed / Thoros of Myr

MARBRAND Richard [Y]: - Addam Marbrand

MARTELL Ramzan, Altii, Loki [L]: - Quentyn Martell

MORMONT Atsushi, Jae-min, Od [Y]: - Maester Aemon / Jeor Mormont

NORTHEIM Friedrich [L]: - Robert Baratheon

POÚMA Nymeria [Y]: - Melisandre

RATTE Brienne [L]: - Arya Stark / Sansa Stark

ROSBY Martin [E]: - Balon Greyjoy

ROYCE Ivan [E]: - Janos Slynt, Waymar Royce

RYSWELL Nuka [Y]: - Ryswells / Mance Rayder

SERPENTE Arianne [E]: - Arianne Martell

SERRETT Konstantin [Y]: - Bran Stark

SMALLWOOD Erik, Harry, Lewis, Lynn, Fenrir, Jormungand, Sleipnir [E]: - Locke / Vargo Hoat

STARK Marianna [Y]: - Cersei Lannister / Catelyn Stark / Sansa Stark / Yara Greyjoy

STARK Niclas, Konrad, Dag [Y]: - Eddard Stark / Jaime Lannister / Robb Stark

TARLY Jon [Y]: - Jon Snow

TUBARÃO Lyanna [E]: - Lyanna Stark

TULLY Roger [E]: - Edmure Tully

TYRELL Arthur, Lauri, Thor [L]: - Loras Tyrell

ULLER René [L]: - Varys

UMBER Thomas, Bastien, Mads, Delling, Kvaser [Y]: - Greatjon Umber

WATERMAN Jorah [E]: - Jorah Mormont / Robb Stark

WAYNWOOD Sven [E]: - Gendry

WHENT Christoph [E]: - Jaqen H'ghar / Dolorous Edd / Edd Tollett

WYL Tobias [L]: - Stannis Baratheon
Powrót do góry Go down
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Uta-Dej   

Powrót do góry Go down
 
Uta-Dej
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ongaku Jinsei :: Places-
Skocz do: